Фізкультурно-оздоровча робота

Нестандартне фізкультурне обладнання в ДНЗ «Колосок»

Гармонійний, різнобічний розвиток юної особистості неможливий без забезпечення її повноцінного фізичного розвитку і міцного здоров’я. Завдання дорослих- створити для цього необхідні умови, мотивувати і спонукати малят до рухливих ігор і розваг, до турботи про здоров“я своє та близьких людей. Успішність реалізації цього завдання значною мірою залежить від вдалої організації роботи і цікавого заохочення дітей, що досягається, зокрема використанням нестандартного фізкультурного обладнання.

Забезпечення успішного фізкультурного розвитку дитини, зміцнення її здоров’я завжди було, є і буде одним з пріоритетних завдань педагогічної роботи з дошкільникам. У всіх державних програмах цьому напрямку виховання дітей приділяється особлива увага.

Базовий компонент дошкільної освітьит наголошує на цілісному розвитку юної особистості, що передбачає гармонійний, фізичний, пізнавальний, соціально- моральний, емоційно-ціннісний, мовленнєвий, художньо-естетичний та креативний розвиток. При  цьому важливою вимогою є турбота про здоров“я дошкільників, тобто про його фізичне, духовне, соціальне благополуччя, психологічний комфорт, позитивне самопочуття.

Головна мета фізичного розвитку дитини- забезпечити її задоволення від рухової діяльності і досягнутих у ній результатів, створення комфортних умов життєдіяльності дошкільників.

Основні завдання фізичного розвитку дитини:

-         Збагачувати уявлення дитини про свій організм та здоров’я

-         Формувати потребу систематично займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися, дбати про здоров’я своє та близьких;

-         Сприяти усвідомленню малюком наявних у природі зв“язків, їхньої ролі у житті людини, закономірностей змін у людському організмі;

-         Розвивати рухові якості: швидкість, спритність, загальну витривалість, гнучкі сит і силу, орієнтування у просторі, чуття рівноваги, вміння утримувати пряму поставу;

-         Спонукати дитину виявляти спритність, витривалість, сміливість і ви знахідливість у змодельованих вихователем і спонтанних життєвих ситуаціях;

-         Виховувати коректне ставлення до ровесників, співпереживати з приводу їхніх невдач, бажання допормогти;

-         Підтримувати інтерес до занять фізкультурою, різних видів спорту.

Кожна родина приводячи свого малюка до ДНЗ насамперед сподівається, що він буде здоровим, фізично розвиненим, загартованим. При цьому молоді мами або турботливі бабусі повсякчас застерігають своїх малят : не чіпай, не стрибай, не кричи, вважаючи що таким чином убезпечують їх. Насправді ж під такою опікою малюк виростає фізично слабким, нездатним витримувати життєві навантаження, тому важливо, щоб батьки, педагоги і медики координували свої зусилля щодо розвитку дошкільників.

Одне з головних завдань ДНЗ- створити якнайсприятливіші умови для правильного фізичного розвитку дитячого організму та систематичного загартовуватися. Успішному розв“язанню оздоровчих, освітніх, виховних цілей сприяє комплексне використання традиційних та нетрадиційних форм роботи щодо фізичного виховання дітей.

Традиційні форми фізичного виховання:

-         Заняття з фізичної культури;

-         Фізкультурно-оздоровчі заходи (ранкова гімнастика, гімнастика після сну, фізкультхвилинки, фізкультпаузи, за гартувальні процедури);

-         Різні форми організації рухової активності в повсякденні ( фізкультурні вправи на прогулянках , фізкультурні свята і розваги, дитячий туризм, рухливі ігри, самостійна рухова діяльність, дні та тижні здоров’я).